November 18, 2018

Зірки моди закривають «Тиждень України в ООН» у Відні

16 листопада 2018 року у центральному овальному залі - Ротонді Віденського міжнародного центру (Vienna International Centre, VIC), який є однією з чотирьох штаб-квартир Організації Об’єднаних Націй (ООН) у світі, завершилася потужна культурна подія «Тиждень України в ООН». Тиждень заакінчився урочистим закриттям на «Вечорі української моди», на якому було представлено показ провідних українських дизайнерок Роксолани Богуцької, Олени Даць та молодої дизайнерки Любові Чернікової. 

Важливою метою заходу, організованого Українським клубом  при Віденському міжнародному центрі (VIC Ukrainian Club) спільно із Постійним представництвом України при міжнародних організаціях у Відні, була широка популяризація української культури та мистецтва на майданчику ООН в розрізі сприяння реалізації потенціалу та лідерства жінок.

«Головною темою «Українського Тижня в ООН» у Відні стало просування та розширення прав і можливостей жінок  та жіночого лідерства, а також представлення української культури для спільноти ООН. Цю подію розглядаємо як внесок у культурну дипломатію України.  Протягом тижня ми демонстрували той вагомий вплив, який українські жінки мають на культурний, економічний та соціальний розвиток суспільства. Через призму культурної спадщини та найкращих зразків сучасної  креативної індустрії українські артисти, художники, дизайнери, музиканти, співаки, фотографи, науковці, підприємці та соціальні активісти ділилися своїми історіями успіху. Їх мета - заохотити  молоду генерацію йти до своїх мрій, зростати професійно та відігравати активну роль у своїх громадах», - наголосила голова Українського клубу Соломія Омелян.

"Радію, що маю честь відкрити "Вечір української моди" в центрі міжнародної дипломатії, яким завершується низка важливих культурних подій упродовж «Тижня України в ООН». Мода - це універсальна мова в сучасному світі, яка дозволяє зберігати та розвивати нашу ідентичність. Вона відіграє важливу роль у мистецькому та культурному житті України. Сьогоднішній показ дає унікальну можливість продемонструвати низку провідних українських модних брендів для мультикультурної спільноти Віденського відділення ООН", - підкреслив під час відкриття вечора Постійний представник України при міжнародних організаціях у Відні Ігор Прокопчук.

Українські дизайнерки не тільки демонстрували публіці свої неперевершені модні колекції, але й ділилися власними історіями успіху.

«Українська жінка – одна з найгарніших у світі. Вона працьовита, сильна та творча особистість. Їй під силу досягнути найамбітніші цілі. Наполеглива праця та впертість - це мій ключ до успіху. На мою думку, українська жінка сміливо завойовує світ та достойно представляє Україну за її межами. У моїй творчості моїм найбільшим джерелом натхненням є моя велика любов до рідної України та її людей», -  підкреслила дизайнерка Роксолана Богуцька, корифей української моди. Її нова колекція осінь/зима-18/19  у традиційному стилі дизайнерськи, що поєднує вишуканість, гостру модерність та етнічні мотиви, вразила притишено-яскравими барвами осені та розкішшю зими. Особливою родзинкою колекції були особливі аксесуари - широкі пояси,  сумки та чобітки. Весь одяг виконаний із тканин зі знаменитим, вже вкотре знову новим, «вишиванковим» авторським принтом Богуцької.

Львів’яка Оленка Даць, яка тільки повернулася з далекого Китаю, де брала участь у виставці China International Import Expo (CIIE) 2018 у Шанхаї, презентувала повітряно-ніжну колекцію білих, золотистих та сріблястих вечірніх суконь. Дизайнерка підкреслила, що її особистий приклад доводить, що завдяки наполегливій праці її велика мрія втілилася у життя. Тепер вона має честь представляти Україну на культурних заходах високо рівня за кордоном. Її сукні додадуть шарму будь-якій жінці на віденському балу.

Молода дизайнерка з Івано-Франківська Любов Чернікова представила яскраву осінньо-зимову етно-колекцію, що вирізняється стилізованою вишивкою, новизною крою та жіночністю форм. У колекції проглядалася нова інтерпретація традиційних мотивів та регіональна розмаїтість етнічного декору.  Одяг дизайнерки дуже органічно вписується у австрійські гірські краєвиди.

Захоплена публіка аплодувала дизайнеркам, подумки примірячи продемонстровані моделі одягу, а опісля жваво обговорювала побачене.

У перервах між показами багатолюдний зал розважали пристрасними бальними танцями багаторазові призери міжнародних конкурсів Надія та Костянтин Панченки. Публіку вразила своїм співом срібноголоса оперна співачка Наталя Степаняк.  Музичний супровід забезпечив невгамовний та динамічний   ді-джей Петро Амбрик, який дивував незвичним міксом сучасної музики та етнічних мотивів. Прийом підготувала команда віденського ресторану «Шрнк» («Schrnk») на чолі з його директором Романом Жоріним.

На вечір завітало близько чотирьохсот гостей. Серед них - співробітники ООН, представники дипломатичного корпусу та української діаспори, студентства, української греко-католицької церкви, Товариства української молоді у Австрії (ТУМА) та багато інших. Глядачі зайняли місця навіть на балконі Ротонди, аби було краще спостерігати за дійством, що розгорталося внизу в залі.

Основні події Тижня України в ООН з 12 по 16 листопада включали в себе інтерактивну сесію з відомими українськими жінками-лідерками, відкриття виставок творів сучасного мистецтва, фотографій та книг, концерт та пісенний флеш-моб, благодійний продаж українських сувенірів та виробів мистецтва для потреб дитячого будинку в Україні, навчальні майстер-класи з петриківського розпису та складання іграшкових роботів для дітей, представлення традиційної української кухні в ресторані ООН.

«Тиждень України в ООН» - перша подія такого масштабу, організована на платформі відділення Організації Об'єднаних Націй у Відні для представлення та популяризації позитивного іміджу України. Міністерство закордонних справ України надало важливу фінансову  та інформаційну підтримку.

Головним організатором «Тижня України в ООН» виступає Український Клуб при Віденському міжнародному центрі (https://vicukrclub.org/). Організація об’єднує українців та прихильників України, які працюють у системі ООН та інших міжнародних організаціях у Відні. Клуб має на меті популяризацію України, її культури, науки, мистецтва, музики, літератури та спорту серед міжнародної спільноти. Відкривайте для себе Україну разом із нами!

Більше фотографій із "Вечора української моди" у Віденському міжнародному центрі дивіться на Facebook-сторінці Українського клубу при VIC.