November 12, 2018

Урочисте відкриття масштабної культурної події «Тиждень України в ООН»

12 листопада 2018 року у Віденському міжнародному центрі (Vienna International Centre, VIC), який є однією з чотирьох штаб-квартир Організації Об’єднаних Націй (ООН) у світі, вперше відкрилася масштабна культурна подія «Тиждень України в ООН».

Подія присвячується темі утвердження активної ролі жінок у суспільстві та жіночого лідерства й проводиться за сприяння Постійного представництва України при міжнародних організаціях у Відні та фінансової підтримки Міністерства закордонних справ України.

Головним організатором «Тижня України в ООН» виступає Український Клуб при Віденському міжнародному центрі (https://vicukrclub.org/). Організація об’єднує українців та прихильників України, які працюють у системі ООН та інших міжнародних організаціях у Відні. Клуб має на меті популяризацію України, її культури, науки, мистецтва, музики, літератури та спорту серед міжнародної спільноти.

Урочисте відкриття відбулося в залі Моцарта Віденського міжнародного центру на інтерактивній сесії-дискусії під назвою «Сприяння сталому розвитку через активну роль жінок та жіноче лідерство». Метою сесії було сприяти утвердженню нового покоління лідерів, зокрема жінок, які відіграватимуть важливу роль у суспільстві на користь позитивних змін та сталого розвитку.

У дискусії, що пройшла у надзвичайно теплій та невимушеній атмосфері, взяли участь відомі українки-лідерки, такі як Ольга Гаращук, докторка наук, професорка, голова департаменту нейрофізіології університету міста Тюбінген, Німеччина, голова німецько-українського наукового товариства; Євгенія Кулеба, голова неурядової організації Місто-Сад, громадська активістка з Києва; Анна Яроцька, підприємець, співзасновниця бренду «Robo Wunderkind» («Робо Вундеркінд») з Відня; Оксана Линів, перша жінка - головна диригентка Опери та філармонічного оркестру міста Грац у Австрії. До дискусії долучилися Ігор Прокопчук, Постійний представник України при міжнародних організаціях у Відні, та Артур Чарльз, менеджер з питань медіа та комунікацій Організації Об’єднаних Націй з промислового розвитку (ЮНІДО).

В урочистому відкритті сесії взяли участь Постійний представник України при міжнародних організаціях у Відні Ігор Прокопчук та Фату Гайдара, управляюча директорка ЮНІДО. Сесію відкрила та провела Соломія Омелян, голова Українського Клубу.

На захід прийшло близько двохсот гостей. Серед них - посли іноземних держав та інші представники дипломатичного корпусу, співробітники ООН, представники української діаспори, студентської молоді, української греко-католицької церкви, Товариства української молоді у Австрії (ТУМА) та багато інших.

Учасники дискусії радо ділилися особистими історіями успіху, заохочуючи власним прикладом інших дівчат та жінок здійснювати свої мрії, професійно та духовно розвиватися. У результаті жвавої бесіди, учасники дійшли  висновку, що тема жіночого лідерства надзвичайно актуальна. Українки-лідерки все більше відіграють активну роль у розвитку громад багатьох країн світу. Вони мають численних послідовників, генерують позитивні зміни на користь сталого розвитку, а їхній вплив на суспільні процеси зростає. Щодо конкретних порад, як стати лідером, учасники сесії наголосили, що все починається з великої мрії, яка переростає у справжню мету, а потім – у сумлінну роботу для досягнення результату. Віра у власні сили, впевненість у собі, а також підтримка й повага один до одного приведуть до справжнього успіху.

На відкритті відбулася презентація проекту Клубу «Від інспірації до дії» про українок в ООН у Відні. Проект ініційовано з метою підтримати, інспірувати і мотивувати інших дівчат та жінок бути суспільно активними, всебічно розвиватися та втілювати свої професійні цілі й стремління. Про роботу над проектом розповіла Оксана Павліська, його координаторка.

Наталя Яремчук, активістка Клубу, розповіла гостям про відкриття виставки робіт українських митців, які експонуються для огляду у головній зал і ООН-ротонді під час «Тижня України». У виставці взяли участь художники Наталя Колпакова, Іван Проців, Віктор Проців, Ольга Гнатів та МаринаНаумчук, фото-художниця Аліна Вольф та виробник  креативних 3-D карт Ігорю Дзюбенко. Над організацією виставки працювала координаторка Оксана Федорів.

Після урочистого відкриття, гості відвідали доброчинний ярмарок українських сувенірів, творів мистецтва, книг та одягу ручної роботи, кошти з якого будуть спрямовані для потреб дитячого будинку номер один для дошкільнят у Львові. До акції долучилися та підтримали львівська арт-галерея «Велес» та її власниця Галина Тринцолин; запорізька мануфактура порцелянових виробів ручної роботи «АТТА» та її директор Анатолій Тітов; Іван Малкович, власник і директор видавництва «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА» з Києва; ювелірний бренд «Срібна історія» зі Львова та її власниця Маріанна Грицишин; львівський салон «Арт+Декори» та її власниця Марта Добрянська; компанія «UkrGifs» з Дніпра та її власниця Юлія Грушко; художниця ювелірних виробів Ольга Мікула з Ужгорода; львівська декор-студія «Коралі» та її власниці Дана Якимчук та Лада Таланчук; дизайнерки Оленка Даць зі Львова та Любов Чернікова з Івано-Франківська й багато інших.

У кафетерії ООН розпочала роботу команда кухарів віденського ресторану Schrnk на чолі його власником Романом Жоріним, які впродовж всього тижня готуватимуть страви української кухні для працівників ООН, іноземних делегацій та гостей.

У співпраці з проектом Ukraїner-Експедиція Україною (https://ukrainer.net/uk/) у приміщеннях ООН розпочалася демонстрація ознайомлювальних відео-роликів про Україну.

Окрасою сесії стали твори видатних українських композиторів Василя Барвінського, Мирослава Скорика та Олександра Козаренка у блискучому виконанні піаніста Яромира Боженка та співачки Наталі Степаняк (сопрано).

Фотозвіт з події можна переглянути тут